12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 czerwca 2022

1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

1. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów szczególnie za uchodźców z Ukrainy .

1. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Zapraszam na Mszę Świętą o godz.18.00 w intencji ojców. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała procesja z ołtarzami dookoła kościoła . Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Do czwartku włącznie jest połączone z procesją eucharystyczną.

1. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego

Zapraszam dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Msze Święte we wtorek klasy 1 do 4 , w środę klasy 5 – 8 i młodzież o godz.18.00,

w czasie których będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

By zacząć wakacje z czystym   sercem okazja do spowiedzi św. we wtorek i środę od godz. 17.00.

1. W sobotę, 25 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 25 czerwca. Odbędzie się też kongregacja dekanalna na mszę św. o godz. 11.00 serdecznie zapraszam wszystkich parafian.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzę obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.

W tym tygodniu patronuje nam:

– wtorek, 21 czerwca – Święty Alojzy Gonzaga (1568-1591), jezuicki zakonnik, patron młodzieży studiującej.