14 NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 lipiec

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                     3 lipca 2022

1. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowaliśmy tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

1. W środę, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych w związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. W modlitwie będziemy polecać Bogu wszystkich chorych i cierpiących, a także tych, którzy leczą i pielęgnują chorych. Nasz parafialny dzień chorych celebrowaliśmy w ostatnią sobotę jeszcze raz dziękuję Caritas parafii i Kołu Gospodyń za pomoc w przeprowadzeniu tego dnia .

1. Czwartek, 7 lipca, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca modlimy się o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania .

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzę obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.

W tym tygodniu patronują nam:

– środa, 6 lipca – Błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, patronka dzieł misyjnych w Polsce;

–  piątek, 8 lipca – Święty Jan z Dukli (1414-1484), franciszkanin, świątobliwy kapłan, wybitny kaznodzieja.