Strona internetowa Parafii p.w. św. Stanisława Kostki w Turze pełni funkcje informacyjne. Za jej pośrednictwem chcemy pełniej informować o życiu i działaniach naszej wspólnoty parafialnej.

Zapraszamy wszystkich parafian do czynnego tworzenia jednej wielkiej Bożej rodziny.

POLECAMY

17 NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 lipca

 

                                          

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne (kolekta mszalna). Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.  Dzisiaj obchodzimy po raz drugi z inicjatywy Papieża Franciszka Światowy Dzień Dziadków i osób starszych pod hasłem : ” Wydadzą owoc nawet i w starości

 

  1. Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

 

  1. Jutro także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze.

Dzisiaj po każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo pojazdów i kierowców. Składamy ofiary do puszek na pojazdy dla misjonarzy .

Jutro swoje imieniny obchodzi Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk –  polecajmy go w modlitwach opiece świętego Patrona .

 

  1. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.

 

  1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.

6.  W sobotę i niedzielę Rada Ekonomiczna będzie zbierała ofiary na planowane prace w kościele Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 

– poniedziałek, 25 lipca – Święty Jakub Apostoł, nazywany Większym lub Starszym, brat Świętego Jana, pierwszy męczennik z grona Dwunastu;

 

– poniedziałek, 25 lipca – Święty Krzysztof  (III w.), męczennik, patron kierowców i podróżujących;

 

– wtorek, 26 lipca – Świeci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny;

 

– piątek, 29 lipca – Święta Marta, Maria i Łazarz, święte rodzeństwo z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.