22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.08.22

1. Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków. Dziś prosimy Boga, aby wszystko co dobre w nas, nieustannie umacniał i strzegł (kolekta mszalna).

1. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.

1. Jutro, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.

1. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 18.00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Poświęcenie tornistrów dla klasy I i specjalne błogosławieństwo na lata nauki szkolnej. Można będzie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed mszą Świętą od godz. 17.00 , by rozpocząć nowy rok szkolny z czystym sercem.
  2. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.
  3. Od 2015 roku z inicjatywy papieża Franciszka w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Będziemy modlić się o roztropne wykorzystywanie dóbr natury i ochronę środowiska.

Czwartek będzie jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca modlimy się o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania .

1. Piątek, 2 września, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.18.00; spowiedź od godz. 17.00. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny.

Od godz. 9.00 odwiedzę chorych z komunią świętą.

1. W sobotę, 3 września, przypada pierwsza sobota miesiąca. Godzinki o 8.30 i msza święta.

1. W sobotę Dożynki Gminne i parafialne o godz. 14.00 uroczysta msza święta dożynkowa . Poświęcenie wieńców i podziękowanie Bogu za tegoroczne plony – serdecznie zapraszam .

1. Bóg zapłać za ofiary składane na planowane prace w naszym kościele

1. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składam najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.