29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.10.22

1. Dziś przypada dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Wspólnie modlimy się, aby nasza wola była zawsze oddana Bogu i abyśmy szczerym sercem służyli Bożemu majestatowi (kolekta mszalna). Niech na tej drodze wspomaga nas doświadczenie bliskości Pana w Eucharystii.

1. Dziś przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożą opiekę dla całej naszej ojczyzny.

1. Dziś przypada również kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.

1. We wtorek, 18 października, przypada w liturgii święto Świętego Łukasza Ewangelisty. będziemy wspierać modlitwą wszystkich pracowników służby zdrowia.

1. W tym tygodniu 20 i 21 października Diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę „ Od Matki Bożej Pięknej Miłości do Matki Bożej Królowej Pokoju „ w przygotowaniu do obchodów 20–lecia diecezji bydgoskiej będziemy łączyć się w modlitwie z pielgrzymami .

1. W piątek o godz. 16.45 – katecheza dla młodzieży przed bierzmowaniem.

1. W sobotę, 22 października, w liturgii będziemy wspominać Świętego Jana Pawła II. Tego dnia przypada również 74. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda. W latach 1926-1948 był Prymasem Polski. Jemu zawdzięczamy powstanie Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Zadaniem tego zgromadzenia zakonnego jest troska o życie religijne Polaków mieszkających poza granicami ojczyzny.

1. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 17.30. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszam do odmawiania różańca w domu. Przypominam także, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty – tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

Dzieci szkolne zapraszam według planu : klasy 1 ,2 , 3 , 4 w środę ,

klasy 5, 6, 7, 8 w czwartek, w piątek – młodzież

1. Najbliższa niedziela, 23 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.
  2. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę wytrwałości w modlitwie oraz ufnego kierowania się Bożym słowem na wszystkich drogach codzienności.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 17 października – Święty Ignacy Antiocheński (I/II w.), po Świętym Piotrze biskup Antiochii, męczennik za wiarę;