3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w miłosierdzie Boże. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych: piątkowej Drodze krzyżowej o godz. 16.30 dla dzieci i 17.30 dla starszych i młodzieży i niedzielnych Gorzkich żalach po mszy św. o godz. 11.00. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.