Strona internetowa Parafii p.w. św. Stanisława Kostki w Turze pełni funkcje informacyjne. Za jej pośrednictwem chcemy pełniej informować o życiu i działaniach naszej wspólnoty parafialnej.

Zapraszamy wszystkich parafian do czynnego tworzenia jednej wielkiej Bożej rodziny.

POLECAMY

31 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.10.22

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś trzydziesta pierwsza niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Każda Eucharystia, w której uczestniczymy, jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa i przedsmakiem wiecznej chwały. Sprawując święte obrzędy, dotykamy rzeczywistości nieba. Dzisiaj modlimy się, aby Bóg pomnożył w nas działanie swej mocy i przygotował nas swoją łaską do życia wiecznego (modlitwa po Komunii). Rocznica poświęcenia kościoła .

 

 1. Jutro, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Dziękuję wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.

 

 1. We wtorek 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msze Święte będą sprawowane o godz. 9.00 i 13.00.

Tradycyjnie zapraszam na procesję żałobną o godz. 14.00 w czasie której będziemy modlić się za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Zadbajmy            o groby naszych bliskich, niech będzie to wyraz naszej pamięci i szacunku wobec tych, którzy nas wyprzedzili w drodze do wieczności.

 

 1. W środę, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszam na Msze Święte tego dnia o godz. 9.00 i 17.30 . Zapraszam wszystkich na wspólną modlitwę za naszych bliskich zmarłych.

 

 1. Czwartek jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i wszystkich powołanych do służby w Kościele.

 

 1. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

 

 1. W pierwszym tygodniu będziemy modlić się na różańcu za zmarłych polecanych w tak zwanych wypominkach. Kartki są wyłożone na stoliku przy wejściu do świątyni oraz w zakrystii. Przez cały listopad w zakrystii przyjmuję wspominki roczne .

 

 1. Najbliższy I czwartek to dzień modlitwy o powołania , piątek, 4 listopada, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 . Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30 ; spowiedź od godz. 17.00.

Rano od godz. 9.00 odwiedzę chorych z komunią świętą .

 

 1. Sobota, 5 listopada, to pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 9.00 o godz. 8.30 godzinki – serdecznie zapraszam!
 2. W niedzielę za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Katecheza dla dzieci I komunijnych i rodziców po mszy św. o godz. 11.00 .
 3. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz doświadczenia bliskości Pana i Jego mocy w codziennych potrzebach.

W tym tygodniu patronuje nam:

– piątek,  4 listopada – Święty Karol Boromeusz  (1538-1584), biskup Mediolanu, reformator Kościoła, organizator pierwszych seminariów duchownych, wrażliwy na los ubogich