Zasłużony odpoczynek po latach służby Bogu i Kościołowi: Ksiądz Proboszcz Piotr Zdanowicz przechodzi na emeryturę

Drodzy Parafianie,

Z głębokim wzruszeniem informujemy, że po wielu latach pełnienia posługi w naszej parafii, ksiądz proboszcz Piotr Zdanowicz podjął decyzję o przejściu na zasłużoną emeryturę. Jego oddanie, wiara i nieustanna troska o naszą wspólnotę były dla nas wszystkich inspiracją i wzorem do naśladowania.

Przez te lata ksiądz proboszcz prowadził nas przez trudne chwile, dzieląc radości i smutki, wspierając nas w wierze i zbliżając do Boga. Dzięki jego zaangażowaniu i pracy, nasza parafia stała się miejscem pełnym ciepła, otwartości i wzajemnej miłości.

W homilii podczas niedzielnej eucharystii, ksiądz dziekan Tadeusz Lesiński, podkreślił ogromną rolę i wkład księdza Piotra Zdanowicza w renowację budynku kościoła parafialnego w Turze. Dzięki  wizji i nieustannej pracy, determinacji księdza Piotra Zdanowicza nasza świątynia odzyskała dawny blask i stała się jeszcze piękniejszym miejscem modlitwy i spotkań dla całej wspólnoty.

Chcielibyśmy wyrazić naszą ogromną wdzięczność za jego wieloletnią posługę i poświęcenie. Życzymy księdzu proboszczowi zdrowia, spokoju i wielu błogosławionych chwil na nowej drodze życia kapłańskiego. Niech ten czas emerytury będzie wypełniony radością, odpoczynkiem i bliskością Boga.

Dziękujemy księdzu dziekanowi Tadeuszowi Lesińskiemu i wszystkim parafianom za udział w uroczystej Mszy Świętej dziękczynnej, która odbyła się w niedzielę 25 sierpnia 2024 r., aby wspólnie podziękować księdzu proboszczowi za jego służbę i pożegnać go z  wielkim uznaniem i wdzięcznością, za piętnaście lat służby Bogu i Kościołowi w naszej parafii.

Z wyrazami szacunku i modlitwą, w imieniu wszystkich parafian parafii p.w. Św. Stanisława Kostki w Turze,
Marcin Marecki – rada duszpasterska