XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.09.2024

1. Ksiądz Dziekan Dekanatu Szubińskiego ks. kan. Tadeusz Lesiński dokona na mszy świętej o godz. 11.00 uroczystego wprowadzenia w posługiwanie ks. Wojciecha Retmana. Posługę ks. Wojciecha powierzamy opiece Matki Bożej i Jezusowi Dobremu Pasterzowi.

2. W niedzielę 8 września na mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy uczniów a także nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników szkoły na rozpoczęcie roku szkolnego. W czasie mszy poświęcimy tornistry i przybory szkolne uczniom klas pierwszych szkoły podstawowej.

3. Dzisiaj przypada 85 rocznica wybuchu II wojny światowej, wspomnijmy w naszych modlitwach o tych, którzy życie swoje poświęcili za naszą wolność.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z tej racji w czwartek będziemy modlili się o nowe, liczne powołania do służby Bożej i za posługujących w Winnicy Pana. Po mszy świętej Godzina Święta.

5. W piątek godzinę przed mszą św. od godz. 17.00 adoracja Najświętszego sakramentu, okazja do spowiedzi świętej, Msza św. wynagradzająca i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego.

6. W sobotę o godz. 8.30 Godzinki ku czci Matki Bożej, o godz. 9.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi, o godz. 9.30 serdecznie zapraszam na spotkanie Matki Różańcowe.

7. W piątek odwiedzę chorych z posługą od godz. 8.00.

8. W miniony poniedziałek 26 sierpnia w naszej parafii odbyła się doroczna całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziękuję wszystkim, którzy z potrzeby serca przyszli do kościoła, aby uwielbić Pana Boga.

9. W dniach 7 – 17 września 2024 roku w Szubinie odbędą się XXVI Dni Kultury Chrześcijańskiej pt. „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Zapraszamy do uczestnictwa.

10. W zakrystii można zapisywać się na tzw. „Pielgrzymkę do korzeni”, która odbędzie się do Pelplina dnia 28 września.