Ogłoszenia duszpasterskie 13.10.2024

1. Dzisiaj po raz XXIV przeżywamy ogólnopolski Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Ewangelia starości i cierpienia”. W tym dniu szczególnie wspominamy postać Jana Pawła II naszego wielkiego Rodaka oraz wspieramy żywy Pomnik – „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – Fundację wspierającą zdolne dzieci i młodzież w jej edukacji. Z tej racji po mszy świętej będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na ten cel.

2. Trwa miesiąc październik, podczas którego szczególnie modlimy się na różańcu prosząc Matkę Bożą o potrzebne dary i łaski. Zapraszam na modlitwę różańcową w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 10.30.

3. Zbliża się miesiąc listopad tradycyjny miesiąc pamięci i modlitwy za naszych drogich zmarłych. Szczególną formą modlitwy za zmarłych są wymienianki. Jednorazowe wymienianki można wypisywać na kartkach wyłożonych na stoliku przy wejściu do kościoła i wrzucać do skrzynki. Roczne wymienianki składamy w zakrystii.

4. 1 listopada 2024 tradycyjnie wielu z nas odwiedza groby swoich bliskich, aby pomodlić się za Nich. W naszej parafii Msze Świętą będziemy sprawować o godz. 9.00 w kościele natomiast Mszę o godz. 11.00 będziemy celebrować na naszym cmentarzu parafialnym. Zapraszamy zatem do wspólnej modlitwy przy grobach naszych bliskich, którzy już odeszli do wieczności.

5. 20 października będziemy obchodzili Niedzielę i Tydzień Misyjny pod hasłem: „Idźcie i zapraszajcie wszystkich na ucztę”. W tym dniu zbieramy po Mszy ofiary do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne.

6. We wtorek po Mszy Świętej zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską i Radę Ekonomiczną.

7. Podczas zbiórki do puszek dla powodzian zebraliśmy 829,27

7. Mamy wolne intencje mszalne. Można je zamawiać w zakrystii po Mszy Świętej, także na rok 2025.