- Nasza Parafia przeżywa dzisiaj uroczysty moment. 21 dzieci przystępuje po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Otoczmy ich naszą modlitwą, aby ich serca zawsze były miłe Bogu.
- Dzisiaj witamy w naszej parafii ks. Jarosława Zielińskiego na tzw. Niedzieli Maryjnej. Otwórzmy się na dar Słowa Bożego, a także na szczególny znak jaki podarowała nam Maryja czyli cudowny medalik.
- Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”
- Z początkiem czerwca, czyli od najbliższego poniedziałku, kierujemy swe myśli ku Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele od poniedziałku do soboty po mszy o godz. 18.00 a w niedziele po mszy o 11.00 będziemy odprawiali nabożeństwo czerwcowe, podczas którego śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
- W najbliższy czwartek, 4 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Msze święte jak w niedzielę. Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 11.00 aby po niej wyruszyć z Najświętszym Sakramentem w procesji, która będzie wiodła ulicami:
- ul. .Bydgoska u pana Adamczyka – odpowiedzialni mieszkańcy ul. Hutniczej (Raja i bloki)
- Sala Biesiadna u pana Nowaka – odpowiedzialni mieszkańcy Osady Leśnej
- ul. Wiśniowa koło państwa Przybylińskich – odpowiedzialni mieszkańcy Berlinka
- ul. Strażacka koło kasztanowca – odpowiedzialni mieszkańcy Brzózek
Prosimy dziewczynki o sypanie kwiatów w czasie procesji a strażaków o niesienie baldachimu.
6 Zakończenie oktawy Bożego Ciała odbędzie się 12.06.2025 o godz. 18.00 w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i połączone będzie z procesją eucharystyczną po Mszy do krzyża przy ul. Bydgoskiej.
- W pierwszy piątek (5 czerwca) będzie szczególna okazja do oddania czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz do pojednania się z Bogiem i braćmi.
Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele od godz. 17.30. Potem Msza Święta wraz z nabożeństwem czerwcowym o godz. 18.00.
Z posługą sakramentalną do chorych naszej parafii udam się w piątek od godz. 9.00.
- W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego.
- W środę zapraszam Matki Żywego Różańca na godz. 17.30 na różaniec święty. O godz. 18.00 msza a po niej nabożeństwo czerwcowe z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
- Korzystając z uprawnień, wymienionych w kanonie 87 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielam na piątek, 5 czerwca, dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Korzystając z dyspensy, należy odmówić dowolną modlitwę w intencji Ojca Świętego.Z Chrystusowym pozdrowieniem, + Krzysztof Włodarczyk,Biskup Bydgoski
- W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Dariusz Głoniak. Zmarłych parafian polećmy miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…