IV NIEDZIELA WIELKANOCY, 8 maja 2022

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

3. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny

4. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską.

Próba dla dzieci I komunijnych po majowym . Katecheza do młodzieży przed bierzmowaniem o 17.00

5. W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.

6. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie po mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę po mszy św. o godz. 11.00. Serdecznie zapraszam, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcam do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 9 maja – Święty Stanisław (ok. 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski-

sobota, 14 maja – Święty Maciej Apostoł, po śmierci Judasza wybrany drogą losowania do grona Dwunastu.