III NIEDZIELA ADWENTU – 17.12. 2023

1. „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan już jest blisko, że już przychodzi, by nam udzielić swoich darów. Nawet kolor szat liturgicznych jest dzisiaj jakby jaśniejszy, weselszy, bo nie fioletowy, tylko różowy. Otwierajmy się na przychodzącego Pana, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności. Niech w tym nam pomoże oczyszczenie naszych serc w spowiedzi świętej, do której przystąpić można każdego dnia przed Eucharystią.

Spowiedź adwentowa we wtorek rano od 9.00 do 10.00 i po południu od 15.30 do 17.00 będą kapłani z sąsiedztwa .

2. W trzecim tygodniu adwentowego czuwania i oczekiwania jesteśmy wszyscy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Wszystkich, którzy chcą włączyć w to błaganie, zapraszam w tygodniu na Roraty, które celebrujemy w środę , czwartek i piątek o 18.00 .

3. Do świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej pozostał już zaledwie tydzień, albowiem tegoroczny Adwent jest najkrótszym z możliwych. Postarajmy się o ich piękny, chrześcijański obchód. W polskiej tradycji wyraża się to zwłaszcza przez dzielenie się opłatkiem w wigilię tej uroczystości. Opłatki i świece adwentowe są do nabycia w zakrystii .

4. W przyszłą niedzielę wigilia Bożego Narodzenia ze szczególnie przeżywanym wieczorem: zacznijmy tę wieczorną celebrację w gronie rodziny wspólną modlitwą, wzajemnym pojednaniem, przełamaniem się opłatkiem i złożeniem serdecznych życzeń. A po niej przyjdźmy na Pasterkę na godz. 22.00.

Msze Święte w święta Narodzenia Pańskiego jak w każdą niedzielę o 9.00 i 11.00.

5. Chorych z komunią świętą odwiedzę w piątek od godz. 9.00 proszę o zgłoszenia nowych chorych .

5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia przekazuję serdeczności i życzenia.