Strona internetowa Parafii p.w. św. Stanisława Kostki w Turze pełni funkcje informacyjne. Za jej pośrednictwem chcemy pełniej informować o życiu i działaniach naszej wspólnoty parafialnej.

Zapraszamy wszystkich parafian do czynnego tworzenia jednej wielkiej Bożej rodziny.

POLECAMY

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25 .02.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas .

2. Dziś po mszy św. godz. 11.00 Gorzkie Żale , w piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

– dla dzieci o godz. 16.00

– dla młodzieży i dorosłych po mszy św. o godz. 18.00

Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach, albowiem dzięki nim możemy głębiej przeżyć tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas. W przyszłą niedzielę po gorzkich żalach katecheza dla rodziców i dzieci I komunijnych .

3. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do puszek można wrzucać ofiary na ten cel.

4. W tym tygodniu przypadają czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W piątek przed południem odwiedziny chorych od godz. 9.00 ;

po południu adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.30 Na zakończenie adoracji – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę o godz. 8.30 godzinki i msza św. o godz. 9.00

5. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju miłosierdzia, Bożego które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Świętą .

Kartki do spowiedzi Wielkanocnej są do odbioru w zakrystii.

6. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty składane do skarbony i składane dzisiaj na planowane prace przy kościele.

7. Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniam o modlitwie i życzliwości. Zmarłych w ostatnim czasie z naszej wspólnoty polecam miłosierdziu Bożemu.