III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.04.2024

1. Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W przeznaczonym na dzisiaj fragmencie Ewangelii słyszymy o jednym z takich spotkań, a na kartach Pisma Świętego można znaleźć więcej takich opisów. W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Pragnę zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu.

2. Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I święto Chrztu Polski.

3. Dzisiaj modlimy się w całej Polsce w intencji ochrony życia nienarodzonych .

4. Spotkanie młodych na Lednicy w dniu 01 czerwca możliwość wyjazdu młodzieży zapisy u Ks. Bartłomieja Brzezińskiego przez Facebook lub e-mail : mre4@o2.pl .

5. Peregrynacja Figury św. Michała Archanioła będzie w naszej parafii w dniu 3 i 4 maja .

6. Solenizantów i jubilatów zapewniam o życzliwości i modlitwie. Zmarłych Parafian polecam Bożemu miłosierdziu .