Strona internetowa Parafii p.w. św. Stanisława Kostki w Turze pełni funkcje informacyjne. Za jej pośrednictwem chcemy pełniej informować o życiu i działaniach naszej wspólnoty parafialnej.

Zapraszamy wszystkich parafian do czynnego tworzenia jednej wielkiej Bożej rodziny.

POLECAMY

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 03.03.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania – dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować gmach swojego życia. W Wielkim Poście próbujemy uczynić je rzeczywiście tym fundamentem, zatem niech wszystkie podejmowane działania i wysiłki temu służą. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 Gorzkie Żale a w piątek Droga Krzyżowa: – dla młodzieży dorosłych o godz. 17.30

Przypominam również, że za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali, bądź za odmówienie w piątki tego okresu modlitwy: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu… można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę! Spowiedź codziennie przed mszą świętą. Kartki do spowiedzi wielkanocnej można odbierać w zakrystii.

3. W piątek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko wtedy, o naszych kobietach : babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość jakimś dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nich.

4. W środę rozpoczynamy rekolekcje szkolne .

Nauki rekolekcyjne w kościele codziennie o godz. 10.00 , w czwartek Droga Krzyżowa , w piątek okazja do spowiedzi wielkanocnej dzieci od godz. 9.45 i msza święta na zakończenie rekolekcji. Obecność dzieci szkolnych obowiązkowa.

5. Otaczam solenizantów i jubilatów modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia. Pamiętam w modlitwie również o zmarłych, wypraszając im niebo…

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

W poniedziałek, 4 marca – św. Kazimierz królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka.