Strona internetowa Parafii p.w. św. Stanisława Kostki w Turze pełni funkcje informacyjne. Za jej pośrednictwem chcemy pełniej informować o życiu i działaniach naszej wspólnoty parafialnej.

Zapraszamy wszystkich parafian do czynnego tworzenia jednej wielkiej Bożej rodziny.

POLECAMY

IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.06.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Liturgia słowa przypomniała o potrzebie świętowania dnia poświęconego dla Pana. Prawo Mojżeszowe mówiło o obowiązku, zaś Pan Jezus wskazał jeszcze głębszy, bo duchowy sens świętowania. Ma ono prowadzić do pomnażania dobra, do naszego ubogacenia i uświęcenia…

2. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Każda i każdy z nas ma za co Bogu dziękować, zatem nie bójmy się tego dziękczynienia składać. Przede wszystkim dziękujmy Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego Wcielenia i Odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, lecz także i całego narodu. Dlatego wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności. 

3. Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wieczorem wspólnie odmawiamy Litanię do Serca Bożego; od poniedziałku do czwartku włącznie czynimy to po procesji eucharystycznej.

4. Trwamy w tak zwanej „oktawie” uroczystości Bożego Ciała na zakończenie mszy świętej odbywa się procesja wokół kościoła, a następnie nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W czwartek po procesji i nabożeństwie poświęcimy „wianki” z ziołami i nowalijkami z naszych ogrodów i działek.

Na zakończenie oktawy w czwartek wokół kościoła proszę o postawienie 2 ołtarzy .

5. W pierwszy piątek czerwca celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nasze wieczorne nabożeństwo będzie miało wymiar szczególny. Jak każdego pierwszego piątku będziemy chcieli wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie, lecz także będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi oraz źródło własnego uświęcenia. Zapraszam w tym dniu do modlitwy i do uczestnictwa we Mszy świętej.

Adoracja Najświętszego sakramentu od godziny 17.00 i okazja do spowiedzi świętej dzieci klasy IV przeżywających rocznicę i innych .

Chorych odwiedzę z komunią świętą od godz. 9.00

Przypominam również, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę, 8 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 9.00 od godz. 8.30 godzinki.

7. Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składam najserdeczniejsze życzenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 3 czerwca – św. św. Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy, którzy dołączyli do grona sławnych męczenników początków chrześcijaństwa z terenów północnej Afryki.

W środę, 5 czerwca – św. Bonifacy, apostoł i ewangelizator Europy Zachodniej, który poniósł śmierć podczas jednej z wypraw misyjnych w Saksonii.

W sobotę, 8 czerwca – św. Jadwiga, król Polski, która przeznaczyła wszystkie swe klejnoty, szaty, pieniądze i wszystek strój królewski na pomoc dla biednych i na odnowienie Uniwersytetu Krakowskiego.