Strona internetowa Parafii p.w. św. Stanisława Kostki w Turze pełni funkcje informacyjne. Za jej pośrednictwem chcemy pełniej informować o życiu i działaniach naszej wspólnoty parafialnej.

Zapraszamy wszystkich parafian do czynnego tworzenia jednej wielkiej Bożej rodziny.

POLECAMY

Msza Święta na zakończenie roku szkolnego – podziękowanie i pożegnanie

Tegoroczna Msza Święta na zakończenie roku szkolnego, zbiegła się okolicznością pożegnania ks. Proboszcza Piotra Zdanowicza, który w najbliższym czasie, po piętnastu latach pracy katechetycznej i duszpasterskiej opuści parafię w Turze.

W poruszających słowach, do księdza Piotra, zwrócili się uczniowie Szkoły Podstawowej w Turze: 

„Dziękujemy, za Twoją otwartość, uśmiech, dobre słowo i troskę. Za wzór miłości bliźniego oraz prawdziwe zaangażowanie w życie naszej wspólnoty. Za to, że każdy z nas mógł zwrócić się do Ciebie z prośbą o radę lub pomoc. Życzymy natchnienia Ducha Świętego, radości i pogody ducha, uśmiechu, zdrowia, aby zawsze się Księdzu dobrze wiodło i aby spotkał Ksiądz dużo miłych ludzi”.

Pozostanie Ksiądz na zawsze w naszych sercach”.

Pani Małgorzata Iwaniak podziękowała księdzu Piotrowi w imieniu Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, Pracowników Obsługi i Administracji, Uczniów i Przedszkolaków Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Turze m. in. słowami:

„Dziękujemy za żywą wiarę, za wszystko co uczyniłeś Księże Proboszczu dla naszych serc i Boga. Wielką łaskę, że ksiądz był z nami”.

Uczennice Maja Szajkowska, oraz Helena Targońska wraz z panią Małgorzatą Iwaniak wręczyły Księdzu piękny bukiet kwiatów. Słowo Boże przeczytał Olaf Danielek, a modlitwę wiernych Amadeusz Bauman.