NAJŚW> MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI

NAJŚW. MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI 3 maja 2024

Uroczystość

1. Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo oczekiwania na przyjęcie Figury św. Michała Archanioła z Gargano o 18.00 przybycie figury gromadzimy się przed kościołem i rozpoczyna się powitanie i msza święta rozpoczynająca peregrynacje w naszej parafii według znanego planu. . Proszę tak zaplanujmy swój czas by na modlitwie spotkać się z tym wielkim naszym orędownikiem u Boga .

Plan czuwania modlitewnego przy figurze w sobotę 4 maja :

8.00 do 9.30 – Berlinek i ul. Notecka i Brzozowa

11.30 – 12.00 – dzieci szkolne i młodzież

12.30 – 13.30 – wioski Brzózki , Głęboczek , Olek , Żurczyn , Osada Leśna

13.30 – 14.30 – ul. Bydgoska cała , Polna , Wichrowa i Zaułek

14.30 – 15.30 – ul. Hutnicza i 3 bloki

2. Dzisiaj, ze względu na przypadającą uroczystość, nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. „Od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie…” – usłyszeliśmy w Ewangelii. Zatem weźmy i my Maryję do siebie i uczmy się od Niej szukania i pełnienia woli Boga w naszej codzienności, a On niech nas umacnia swoim błogosławieństwem.