Ogłoszenia duszpasterskie 20.10.2024

1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę i Tydzień Misyjny pod hasłem: „Idźcie i zapraszajcie wszystkich na ucztę”. Modlimy się za misjonarzy, którzy w odległych miejscach głoszą Ewangelie Pana Jezusa. Od 1926 jest to również święto patronalne Papieskich Dzieł Misyjnych. W tym dniu zbieramy po Mszy ofiary do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Trwa miesiąc październik, podczas którego szczególnie modlimy się na różańcu prosząc Matkę Bożą o potrzebne dary i łaski. Zapraszam na modlitwę różańcową w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 10.30.

3. Zbliża się miesiąc listopad tradycyjny miesiąc pamięci i modlitwy za naszych drogich zmarłych. Szczególną formą modlitwy za zmarłych są wymienianki. Jednorazowe wymienianki można wypisywać na kartkach wyłożonych na stoliku przy wejściu do kościoła i wrzucać do skrzynki. Roczne wymienianki składamy w zakrystii.

4. 1 listopada 2024 tradycyjnie wielu z nas odwiedza groby swoich bliskich, aby pomodlić się za Nich. W naszej parafii Msze Świętą będziemy sprawować o godz. 9.00 w kościele natomiast Mszę o godz. 11.00 będziemy celebrować na naszym cmentarzu parafialnym. Zapraszamy zatem do wspólnej modlitwy przy grobach naszych bliskich, którzy już odeszli do wieczności.

5. W zeszłym tygodniu w trakcie Dnia Papieskiego zebraliśmy po mszy świętej ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w wysokości 351 złotych.

6. Planujemy w naszej świątyni wymianę sprzętu związanego z nagłośnieniem kościoła, zakup organów i ich nagłośnienie. Wiąże się to z zainstalowaniem 5 głośników, zakupem mikrofonów i mikserów i innych niezbędnych urządzeń. Tradycyjna zbiórka na cele inwestycyjno – remontowe, która odbędzie się za tydzień będzie przeznaczona na ten cel.

7. Zapraszamy wszystkie dzieci klas 1, 2, 3 na różaniec święty w środę na godzinie 17.30.

7. Mamy wolne intencje mszalne. Można je zamawiać w zakrystii po Mszy Świętej, także na rok 2025.