Powitanie nowego księdza proboszcza w parafii – Uroczysta Msza Święta

W niedzielę, 1 września 2024 roku, parafia św. Stanisława Kostki w Turze przeżywała wyjątkowy dzień. Po wielu latach posługi, poprzedni proboszcz, ks. Piotr Zdanowicz, przeszedł na emeryturę, a na jego miejsce przybył nowy duszpasterz – ksiądz Wojciech Retman. Uroczyste powitanie nowego proboszcza stało się dla całej wspólnoty parafialnej, wraz z rodziną księdza Wojciecha, okazją do wspólnego świętowania i modlitwy.

Uroczysta Msza Święta i przemówienie

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą, którą celebrował nowy proboszcz wraz z ks. kanonikiem, dziekanem Tadeuszem  Lesińskim. Kościół był wypełniony po brzegi, a wierni z entuzjazmem przybyli, aby powitać nowego duszpasterza i modlić się o jego błogosławieństwo w nowej posłudze. Podczas Mszy Świętej, ks. Wojciech wygłosił poruszającą homilię, w której wyraził radość z możliwości podjęcia nowych wyzwań w parafii św. Stanisława Kostki.

Po zakończeniu Mszy Świętej nastąpiła część oficjalna, podczas której przedstawiciele parafian, wyrazili swoje nadzieje i oczekiwania wobec nowego proboszcza.  Podkreślono znaczenie współpracy oraz wzajemnego zrozumienia, które będą kluczem do dalszego rozwoju parafii. „Wierzymy, że ksiądz Wojciech wniesie do naszej wspólnoty wiele pozytywnej energii i pomoże nam w dalszym pogłębianiu naszej wiary” – mówiła Pani Anna Pigul.

Ksiądz Retman, wzruszony serdecznym przyjęciem, podziękował wszystkim zebranym za ciepłe słowa i obiecał, że dołoży wszelkich starań, aby jego posługa była owocna i sprzyjała dalszemu rozwojowi duchowemu parafii.

Powitanie nowego księdza proboszcza to zawsze moment pełen emocji i nadziei. Dla wielu wiernych jest to czas zmian, ale i okazja do odnowienia swojej więzi z Kościołem oraz zaangażowania w życie parafii. Nowy proboszcz, ksiądz Wojciech Retman, z pewnością stanie przed wieloma wyzwaniami, ale z takim entuzjazmem i wsparciem ze strony parafian, ma wszelkie podstawy, by z powodzeniem kontynuować dzieło swojego poprzednika i rozwijać życie duchowe wspólnoty parafialnej.

Dla parafii św. Stanisława Kostki w Turze rozpoczyna się nowy rozdział, pełen nadziei i oczekiwań. Niech ten czas będzie okresem wzrostu, wzajemnej miłości i jedności, a nowy proboszcz niechaj stanie się prawdziwym pasterzem dla swojej wspólnoty.

Szczególne podziękowania kieruję dla rodziny ks. Wojciecha Retmana, tak licznie przybyłej na Uroczystość wprowadzenia na urząd proboszcza parafii. Dziękuję serdecznie za zaangażowanie rodziny ks. Wojciecha w przygotowanie Liturgii Słowa.

Niech Bóg błogosławi posługę Księdza Wojciecha

Z pamięcią w modlitwie – Marcin Marecki – Rada Duszpasterska