SWIĘTEJ RODZINY :JEZUSA< MARYI I JÓZEFA

1. Dzisiejsze święto nasuwa nam wszystkim temat do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia; stanowi sanktuarium życia i świętości. Dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.

2. Dzisiaj żegnamy 2023 rok, a już jutro powitamy rok 2024. Przyjdźmy do naszej parafialnej świątyni na modlitwę dziękczynno-przebłagalną za ten mijający czas. Rozpoczniemy ją o godz.17.00 mszą św. i zaśpiewamy wówczas uroczyste Te Deum lauda mus, za odmówienie którego w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Postarajmy się też i Nowy Rok rozpocząć w Imię Boże: w tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (uroczystość ta jest świętem nakazanym!) oraz Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze Święte o godz. 11.00 i 17.00. W tym dniu Kościół również otwiera skarbiec odpustowy: odpust można uzyskać za pobożne odmówienie hymnu do Ducha Świętego Veni Creator Spiritus.

4. Rozpoczynamy w naszym kościele msze kolędowe zawsze o godz. 18.00 ze specjalnym nabożeństwem według planu . Bóg zapłać za składane ofiary kolędowe i na potrzeby diecezji .

5. W tym tygodniu przypadają czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspólna modlitwa w intencji powołanych i o powołania kapłańskie i zakonne. Po południu adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 16.30 .

6. W najbliższą sobotę, 6 stycznia, świętować będziemy Objawienie Pańskie. Msze Święte według porządku niedzielnego, na zakończenie których pobłogosławimy kredę i kadzidło, by oznaczyć nasze mieszkania. W przyszłą niedzielę zaś Kościół obchodzi święto Chrztu Pańskiego, który kończy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pięknych i błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego (wszak podczas całej oktawy, czyli od minionego poniedziałku do dnia jutrzejszego, przeżywamy święty dzień Narodzenia Pańskiego) oraz obfitości łaski Bożej w nadchodzącym Roku Pańskim 2024. Zapewniam o pamięci, życzliwości i modlitwie za naszych braci i siostry, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 2 stycznia – św. św. Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu, dwaj wielcy nauczyciele chrześcijańskiego Wschodu z IV wieku, którzy bronili czystości wiary przed błędami arianizmu i macedonizmu.