V NIEDZIELA WIELKANOCY – 28.04.2025

1. Alegoria o winnym krzewie przypomina, jak ważne dla Jezusowego ucznia jest trwanie w zjednoczeniu ze swoim Mistrzem. Pamiętajmy o tym zawsze i wszędzie i nie zapominajmy nigdy o codziennej modlitwie i coniedzielnej Eucharystii, bo stąd czerpiemy siłę do pięknego i uczciwego życia.

2. Dzisiejsza – ostatnia niedziela kwietnia jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży – bo przecież coraz cieplejsze dni (a do tego wolne od zajęć w szkole i od pracy) zachęcają do różnych wycieczek, zatem starajmy się być bezpiecznymi użytkownikami dróg i pojazdów mechanicznych.

3. We wtorek o godz. 10.00 proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła przed uroczystością .

4. W środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia po wieczornej Mszy Świętej będziemy odprawiali nabożeństwa majowe. W tym dniu również przypada wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika, zatem w czasie Mszy Świętych i nabożeństwa majowego będziemy się modlić za wszystkich pracujących i tych, którzy pracy poszukują.

5. W czwartek przeżywać będziemy Dzień Polonii i Dzień Flagi; w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej ojczyźnie. Z racji pierwszego czwartku miesiąca módlmy się również o powołania do służby Bożej. Wspólnie te intencje powierzymy w czasie wieczornej modlitwy maryjnej.

W czwartek odwiedzę chorych z komunią świętą od godz. 9.00

6. W piątek, 3 maja, obchodzimy szczególną uroczystość – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze będą odprawione o godz. 9.00 i 11.00 po mszy św. nabożeństwo majowe.

Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W czasie nabożeństwa majowego odnowimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Po południu o godz. 17.30 nabożeństwo przed przybyciem Figury Św. Michała Archanioła o godz. 18.00 przybycie Figury i rozpoczęcie peregrynacji w naszej parafii bardzo proszę o liczny udział w tej wyjątkowej uroczystości w piątek i sobotę według planu na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń.

7. W sobotę przypada wspomnienie Świętego Floriana, męczennika, patrona strażaków.

8.  W niedzielę po majowym katecheza dla dzieci I komunijnych ii rodziców.

9. Modlitwą i życzliwością otaczam Solenizantów i Jubilatów tygodnia.