Strona internetowa Parafii p.w. św. Stanisława Kostki w Turze pełni funkcje informacyjne. Za jej pośrednictwem chcemy pełniej informować o życiu i działaniach naszej wspólnoty parafialnej.

Zapraszamy wszystkich parafian do czynnego tworzenia jednej wielkiej Bożej rodziny.

POLECAMY

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży .

2. Do świąt paschalnych pozostało coraz mniej czasu, już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy: spowiedź święta przedświąteczna dają nam możliwość doświadczenia uzdrawiającej i przebaczającej mocy Pana.

Spowiedź Wielkanocna w czwartek 21 marca od godz. 9.00 do 10.00 i od 15.30 do 17.00 znajdźmy czas, aby skorzystać z tego czasu łaski.

3. Gorzkie Żale po mszy św. o godz. 11.00 natomiast w piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej:

– dzieci o godz. 16.00

– młodzieży i dorosłych o godz. 17.30

4. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego. Na Mszę wieczorną zapraszam wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów, a także solenizantki i solenizantów tego dnia, gdyż pragniemy się modlić w ich intencji, by ich Patron, Święty Józef, wypraszał im moc błogosławieństwa Bożego.

5. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej.

6. Bóg zapłać za ofiary składane do skarbony na kwiaty do Grobu Pańskiego.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia i zapewniam o modlitewnej pamięci.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

We wtorek, 19 marca – św. Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny i Patron Kościoła powszechnego, który był człowiekiem sprawiedliwym, pełnym pokory i odwagi, wierności i zaufania.