Wniebowstąpienie Pańskie 29. maja 2022

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (modlitwa po Komunii).

1. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy po Mszy Świętej o godz. 18.00 i majowym i czerwcowym .

1. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.

1. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 18.00 , w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

1. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po mszy św. o godz.18.00. Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę .

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania o godz.18.00 ;

– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i spowiedź święta .

W I piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z komunią  świętą

– w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz.9.00 . Przed mszą św. o godz. 8.30 Godzinki

1. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godz.18.00. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.

1. Trwa tydzień radości i dziękczynienia dzieci I komunijnych : „ biały tydzień ” dzieci zapraszam na mszę świętą o godz. 18.00 od poniedziałku do piątku .We wtorek rozdanie pamiątek , w środę tradycyjnie poświęcenie rowerów i hulajnóg , zakończenie białego tygodnia w niedzielę o godz. 11.00.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.

W tym tygodniu patronują nam:

– środa, 1 czerwca – Święty Justyn, (I/II w.), apologeta chrześcijański, męczennik za wiarę;

– piątek, 3 czerwca – Święty Karol Lwanga i jego dwunastu towarzyszy (XIX w.), męczennicy z Ugandy w Afryce.