Strona internetowa Parafii p.w. św. Stanisława Kostki w Turze pełni funkcje informacyjne. Za jej pośrednictwem chcemy pełniej informować o życiu i działaniach naszej wspólnoty parafialnej.

Zapraszamy wszystkich parafian do czynnego tworzenia jednej wielkiej Bożej rodziny.

POLECAMY

WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY – 15 sierpnia

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś, 15 sierpnia, celebrujemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem dopiero w 1950 roku. Msze Święte dzisiaj w naszej świątyni o godz. 9.00 i 11.00.

 

  1. W Polsce dzisiejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. To właśnie Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Dlatego dziś błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób wyrażamy wdzięczność Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.

 

  1. Dziś przypada 122. rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, czyli tak zwanego Cudu nad Wisłą. Wówczas polscy żołnierze odnieśli wielkie zwycięstwo nad wojskami bolszewickimi, broniąc wolności naszej ojczyzny. Modlitwą ogarniamy dzisiaj wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej suwerenności.

 

  1. Dziś przypada także Święto Wojska Polskiego. Przez wstawiennictwo Maryi Wniebowziętej polecamy Bogu wszystkich żołnierzy. Niech ich służba w naszej ojczyźnie i poza jej granicami przyczynia się do szerzenia pokoju na świecie.

 

  1. Dziękuję pielgrzymom z naszej wspólnoty którzy wzięli udział w pielgrzymce do Częstochowy. Dziękuję także pielgrzymom duchowym, którzy gromadzili się na modlitwę do Matki Bożej w naszej świątyni. Niech Maryja, Najlepsza Matka, wyprasza wszystkim Bożą pomoc w codziennych potrzebach.