Strona internetowa Parafii p.w. św. Stanisława Kostki w Turze pełni funkcje informacyjne. Za jej pośrednictwem chcemy pełniej informować o życiu i działaniach naszej wspólnoty parafialnej.

Zapraszamy wszystkich parafian do czynnego tworzenia jednej wielkiej Bożej rodziny.

POLECAMY

X NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.06.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jezus swoim nauczaniem i znakami, które czynił, daje zrozumieć, że przyszedł jako obiecany Mesjasz i Odkupiciel. Dzieła zbawienia dokonał przez krzyżową ofiarę, która jest ponawiana na ołtarzach całego świata. Może warto skorzystać z okazji i przyjść na Mszę Świętą również w dni powszednie. Sprawujemy je o godz. (…).

2. W czerwcu poświęconym czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego wieczoru po mszy św. o godz. 18.00 wspólnie odmawiamy Litanię do Bożego Serca.

3. W czwartek, 13 czerwca, obchodzimy wspomnienie Świętego Antoniego z Padwy.

4. W sobotę od godz. 17.30 spowiedź dla dzieci przed nadchodzącymi wakacjami. Msza święta na zakończenie roku szkolnego w niedzielę o godz. 11.00 zapraszam dzieci i młodzież .

5. Solenizantom i Jubilatom tygodnia przekazuję wyrazy życzliwości i serdeczności. Zmarłym w ostatnich dniach chciejmy wypraszać dar życia wiecznego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 11 czerwca – św. Barnaba, Apostoł, którego Dzieje Apostolskie charakteryzują jako „człowieka dobrego i pełnego Ducha Świętego i wiary”.

W czwartek, 13 czerwca – św. Antoni z Padwy, jeden z najważniejszych świętych franciszkańskich i jeden z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych, który w ludowej tradycji jest czczony jako Patron rzeczy znalezionych.

W piątek, 14 czerwca – bł. Michał Kozal, biskup i męczennik z Dachau, gorliwy duszpasterz i przewodnik seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę swoim współwięźniom. Bp. Jest patronem naszej diecezji.