XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.06.2023

1. Minęła połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

2. W dzień, 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

3. W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto pomyśleć nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą, z praktykowaną pobożnością. Wpatrując się we wzór św. Jana Chrzciciela, prosząc go o siłę, kroczmy przez naszą codzienność w obecności Pana Boga.

4. Inauguracja nowenny przed XX – leciem Diecezji Bydgoskiej „ W cieniu Twej ręki „– hala sportowo – widowiskowa Sisu Arena Bydgoszcz ul. Totuńska 54 w sobotę 24 czerwca , godz. 11.00 – 15.00 . Na zakończenie po mszy św. Ks. Biskup udzieli błogosławieństwa apostolskiego z darem odpustu zupełnego . Zachęcam do udziału w tej uroczystości .

5. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji.

W czwartek 22 czerwca o godz. 9.00 uroczysta msza św. na zakończenie roku szkolnego zapraszam dzieci , nauczycieli i rodziców będziemy dziękować Panu Bogu za zdobytą wiedzę i formację duchową na lekcjach religii . Okazja do spowiedzi w środę od godz. 17.30 by z czystym sercem zacząć wakacje.

6. W sobotę i niedzielę Rada Ekonomiczna będzie zbierała ofiary na planowane prace przy kościele .

W tym tygodniu patronują nam:

• 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zakonnik, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży.