XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.06.2024

1. „Nie bój się, wierz tylko” – dzisiaj te słowa Pan Jezus kieruje do każdej i każdego z nas. Warto rozpoczęty czas wakacji wykorzystać do pogłębienia wiary i relacji z Bogiem.

2. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszy św. o godz. 11.00. Przypominam, że rozpoczynający się jutro lipiec tradycyjnie poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Chrystusa. W lipcowe dni zachęcam do modlitwy Litanią do Krwi Chrystusa.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek zapraszam do wspólnej modlitwy za wszystkich powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania – w tych intencjach odmówimy wspólnie Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa.

W pierwszy piątek przed południem odwiedzę starszych i chorych Parafian z Komunią Świętą od godz. 9.00, a po południu zapraszam na modlitwę adoracyjną i do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.30 Adorację zakończymy nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Mszą wotywną o Sercu Bożym.

W pierwszą sobotę o godz. 8.30 godzinki i msza święta.

W sobotę przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych naszą modlitewną pamięcią obejmiemy tych , którzy starają się pomagać wszystkim chorym , cierpiącym i seniorom naszej wspólnoty parafialnej.

Parafialny Dzień Chorych będziemy celebrować mszą świętą z udzielaniem sakramentu chorych o godz. 14.30 wcześniej od godz. 14.00 okazja do spowiedzi świętej.

Po mszy świętej spotkanie przy kawie w salce parafialnej . Dziękuję paniom z koła Gospodyń za pomoc w przygotowaniu dnia chorych .

Już dzisiaj pomyślmy komu możemy pomóc w dotarciu na to spotkanie .

4. Składam najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, życzę bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiam.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W środę, 3 lipca – św. Tomasz, Apostoł, który według tradycji miał zanieść Dobrą Nowinę do Indii, a jego wyznanie wiary winno być dla nas stałą inspiracją.

W sobotę, 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska, patronka dzieł misyjnych w Polsce, która swoje talenty i zdolności poświęciła dziełu misyjnemu Kościoła, zwłaszcza dla rozkrzewiania wiary w Afryce.