XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.08.2024

1. W niedzielę rozpoczynającą ostatni tydzień wakacji Ewangelia przywołuje wyznanie Apostoła Piotra: „Panie, do kogo pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego. A my uwierzyliśmy i poznaliśmy, że Ty jesteś Świętym Bożym”. Są one jak przynaglenie do zrobienia rachunku sumienia z przeżytego czasu wypoczynku: czy przypadkiem sobie nie pofolgowaliśmy, zwalniając się z niedzielnej Mszy Świętej, z codziennej modlitwy. Warto w kolejny rok szkolny i katechetyczny wejść pojednanym z Bogiem, dlatego przed każdą Mszą Świętą jest okazja do spowiedzi świętej.

2. Jutro przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00 podczas których ponowimy Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego.

W naszej parafii jest to też doroczny dzień całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu będzie to dla nas okazja do uwielbienia Pana Boga za miniony czas oraz zawierzenia nadchodzącego . Adoracja według ustalonego planu :

9.00 – 10.00 – Brzózki g. 12.00 – 13.00 – Osada Leśna g. 15.00 – 16.00 – bloki 1,2,3

10.00 – 11.00 Głęboczek, g. 13.00 – 14.00 – Bydgoska g. 16.00 – 17.00 – Zaułek, Poczta

Olek , Cegielnia

11.00 – 12.00 – Żurczyn g. 14.00 – 15.00 Hutnicza2,4,6 g. 17.00 – 18.00 Berlinek

3. W ostatnim dniu sierpnia przeżywać będziemy Dzień Solidarności i Wolności, który został ustanowiony niemalże dwadzieścia lat temu na pamiątkę historycznego zrywu Polaków do wolności w sierpniu 1980 roku.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 uroczyste wprowadzenie na urząd Proboszcza Ks. Wojciecha Retmana , który rozpocznie posługę w naszej parafii w środę 28 sierpnia otoczmy go modlitwą , prosząc o błogosławieństwo Boże dla jego posługi wśród nas .

5. Dzisiaj dziękuję Panu Bogu , że pozwolił mi realizować wśród Was przez 15 lat i 2 miesiące posługę kapłańską . Na prymicyjnym obrazku wypisałem słowa z Ewangelii „ Jestem pośród Was jako ten , który służy” i te słowa starałem się realizować w tych latach posługi w Turze każdego dnia .

Dziękuję serdecznie wszystkim współpracownikom z Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej za współpracę i wszystkim Parafianom za zaangażowanie i pomoc . Wiele dzieł , na które dziś patrzymy w świątyni i wokół niej dokonało się dzięki wysiłkowi i trosce całej naszej wspólnoty parafialnej . Dokonało się też wiele spraw niewidzialnych dla oczu , bo Pan Jezus udzielał swoich łask i błogosławił przez kapłańskie ręce .

Proszę wszystkich o życzliwą pamięć i modlitwę , w której o Was w swoich modlitwach kapłańskich będę zawsze pamiętał . Szczęść Boże .

6. Pozdrawiam serdecznie tych, którzy jeszcze korzystają z wypoczynku, a także Solenizantów i Jubilatów tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 27 sierpnia – św. Monika, matka św. Augustyna; jej łzy, a nade wszystko gorliwa i wytrwała modlitwa oraz święte życie doprowadziły do nawrócenia męża i synów.

W środę, 28 sierpnia – św. Augustyn, największy teolog chrześcijańskiej starożytności, jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła Zachodniego.

W czwartek, 29 sierpnia – św. Jan Chrzciciel, który wskazał Mesjasza, Baranka Bożego, i poprzedził Go również w męczeństwie.