XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.09.2023

1. W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). Prośmy więc Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu. Jutro o godz. 8.00 uroczysta msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego .

Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych klasy I i uroczyste błogosławieństwo na lata nauki w szkole .

2. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny.
W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony podczas Mszy Świętej o godz. 18.00, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc? – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. Dzień odpustu w Katedrze Bydgoskiej suma o godz. 18.00 Ks. Bp. serdecznie zaprasza.

3. Nadal pielgrzymujemy i gromadzimy się w wielu maryjnych sanktuariach, aby uczyć się Chrystusa, aby rozwijać w sobie wiarę, nadzieję i miłość w szkole Maryi. Ona raz powiedziała Panu Bogu fiat i wytrwała w nim do końca. Także na Jasnej Górze, jak każdego roku, gromadzą się rolnicy, harcerze, a także kombatanci. My również, zachwyceni Jej wzorem, postarajmy się tak pogłębiać naszą przyjaźń z Panem Bogiem, żeby przetrwała wszystkie życiowe burze i wszelkie zakusy szatana na nasze dusze.

4. W przyszłą niedzielę podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony na mszy św. o godz. 11.00 proszę o przygotowanie wieńca i chleba oraz kościoła do uroczystości.