XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.09.2024

Tur, 22.09.2024

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przybyli na Msze Świętą Odpustową, której przewodniczył ks. Prałat Jan Andrzejczak, Proboszcz parafii Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy, aby przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Stanisława Kostki wypraszać u Boga dla siebie i bliskich potrzebne łaski. Dziękuję szczególnie ks. Bartłomiejowi Brzezińskiemu z Szubina, który wraz z młodzieżą z wspólnoty z Klub Filmów Chrześcijańskich z Szubina już 5 raz pielgrzymowali do nas do Turu. Dziękuje szczególnie za zaangażowanie w Liturgię Słowa. Z serca wdzięczny jestem wszystkim, którzy przyczynili się go uświetnienia naszej Uroczystości a więc Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za posprzątanie kościoła, plebani i wykonanie dekoracji świątyni, dziękuję Panu organiście i panu katechecie za oprawę muzyczną, panu kościelnemu. Dziękuje za kwiaty do kościoła. Dziękuję młodzieży do bierzmowania za zaangażowanie w liturgię.

2. W zakrystii można zapisywać się na tzw. „Pielgrzymkę do korzeni”, która odbędzie się do Pelplina dnia 28 września.

3. Z 11 na 12 października organizowana jest pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii.

4. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej członkowie Rady Ekonomicznej tradycyjnie będą zbierali ofiary na cele inwestycyjne w parafii.

5. Zbliża się miesiąc listopad tradycyjny miesiąc pamięci i modlitwy za naszych drogich zmarłych. Szczególną formą modlitwy za zmarłych są wymienianki. Jednorazowe wymienianki można wypisywać na kartkach wyłożonych na stoliku przy wejściu do kościoła. Roczne tylko w zakrystii.

6. Mamy wolne intencje mszalne. Można je zamawiać w zakrystii po Mszy Świętej.

7. Spotkanie członków Rady Ekonomicznej i Rady Duszpasterskiej odbędzie się we wtorek 24.09.2024 po Mszy Świętej na plebanii.

8. Z racji pielgrzymki do Pelplina Msza Święta w najbliższą sobotę będzie sprawowana wyjątkowo o godz. 17.00 przez księdza z Samoklęsk Dużych.