XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.09.2024

1. We wtorek rozpoczyna się miesiąc październik. W tym miesiącu szczególnie modlimy się na różańcu prosząc Matkę Bożą o potrzebne dary i łaski. Zapraszam na modlitwę różańcową w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 10.30

2. Z 11 na 12 października organizowana jest pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z tej racji w czwartek będziemy modlili się o nowe, liczne powołania do służby Bożej i za posługujących w Winnicy Pana.

4. W piątek godzinę przed mszą św. od godz. 17.00 adoracja Najświętszego sakramentu, okazja do spowiedzi świętej, o godz. 17.30 różaniec święty, Msza św. wynagradzająca i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego.

5. W sobotę o godz. 8.30 Godzinki ku czci Matki Bożej, o godz. 9.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi.

6. W piątek odwiedzę chorych z posługą od godz. 9.00.

7. Wiemy, że z dniem 15 sierpnia 2024 roku weszła w życie tzw. ustawa Kamilka. W związku z tą ustawą we wtorek 24 września na spotkaniu Rady Parafialnej i Ekonomicznej został powołany parafialny zespół ds. prewencji. W jego skład wchodzą trzy osoby. Celem zespołu jest teraz opracowanie standardów ochrony dzieci dla naszej parafii, opublikowanie ich i działanie zgodnie z wytycznymi zawartymi w tych przepisach. Osoby wchodzące w skład zespołu przejdą odpowiednie szkolenia i uzyskają niezbędne certyfikaty.

8. Zbliża się miesiąc listopad tradycyjny miesiąc pamięci i modlitwy za naszych drogich zmarłych. Szczególną formą modlitwy za zmarłych są wymienianki. Jednorozowe wymienianki można wypisywać na kartkach wyłożonych na stoliku przy wejściu do kościoła i wrzucać do skrzynki. Roczne tylko w zakrystii.

9. 1 listopada 2024 tradycyjnie wielu z nas odwiedza groby swoich bliskich, aby pomodlić się za Nich. W naszej parafii Msze Świętą będziemy sprawować o godz. 9.00 w kościele natomiast Mszę o godz. 11.00 będziemy celebrować na naszym cmentarzu parafialnym. Zapraszamy zatem do wspólnej modlitwy przy grobach naszych bliskich, którzy już odeszli do wieczności.

10. W związku z tragiczną powodzią, która zniszczyła dobytek tak wielu osób, w przyszłą niedzielę będziemy zbierali ofiary do puszek na ten cel w ramach działań Caritas Diecezji Bydgoskiej.

11. Mamy wolne intencje mszalne. Można je zamawiać w zakrystii po Mszy Świętej.